Aktif Moda

Amigurumi Deniz Anası Yapımı

14.05.2018
2.310
Amigurumi Deniz Anası Yapımı

Amigurumi Deniz Anası Yapımı ilk önce kulağa hoş gelmese de aslında çok eğlenceli bir oyuncak modelidir. Amigurumi oyuncaklar çocuklar için oldukça faydalı olup ufuklarını açmaya ve genişletmeye de yardımcı birçok modeli içinde barındırır. Hemen hemen her oyuncak amigurumi olarak tasarlanabilir. Arabadan tutun, civcive, kurbağadan uçağa her model amigurumi olarak yapılabilir. Amigurumi oyuncaklar yumuşa olduğu için darbelere çarpmalara karşı dayanıklıdır. Bu sayede her yaştan çocuğun oynayabileceği oyuncaklardır.

Her oyuncak amigurumi olarak tasarlanabildiği gibi hemen hemen her aksesuar da amigurumi olarak tasarlanabilir. Örneğin diş kaşıyıcısı, anahtarlık, süs kaktüs gibi. Amigurumi Deniz Anası Yapımı da aksesuar olarak düşünülebilir. Bu nedenle hem oyuncak hem de aksesuar olarak kullanılabilen çok yönlü bir eşyadır. İstenen renklerde ya da rengarenk kullanılarak çocuk odalarında aksesuar olarak kullanmak mümkündür.

Amigurumi Deniz Anası Yapımı İçin Gereken Malzemeler

Deniz anası için istenen renkte pamuklu ip, 9 mm lik tığ, elyaf, makas, iğne ve emniyetli göz gerekir. Elyaf boncuklu ya da düz normal elyaf olarak seçilebilir. Kişisel tercihe bağlıdır. 9 mm lik tığ yoksa en yakın 8mm lik tığ kullanılabilir. İnce 2.5 ya da 3 mm lik tığ kullanılması çok fazla önerilmez.

Amigurumi Deniz Anası Tarifi

Kafa ile başlanır. Sihirli halka içine 8 sık iğne yapılır. Her ilmeğe ikişer kez sık iğne batılarak 16 sık iğne yapılır. Kafa tamamlandıktan sonra gövde kısmına geçilir. Gövde kısmı da baş ile aynı başlar. 8 sık iğne yapıldıktan sonra her ilmeğe 2 kez batıp 16 sık iğne tamamlanır. 1 sık iğne ve 1 arttırma ile 24 sıkiğne olacak şekilde gidilir. En önemli kısım da ayaklardır. Bir sürü sarkan iplerden oluşacak olan ayaklar farklı renklerde yapılabileceği gibi aynı renkler kullanılarak da yapılabilir. 30, 40, 50, 60, 70 sayılarında ayrı ayrı zincir çekilir. Her bir zincir içine 2 veya 3 sık iğne yapılır. Daha sonrasında da baş gövde ve ayak kısımları birbiri ile birleştirilir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Tüylü Kuş Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Oyuncak, amigurumi tarifleri ve Amigurumi Tüylü Kuş Yapımı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof