Aktif Moda

Amigurumi Örgü Oyuncak Araba Yapımı                   

11.04.2018
707
Amigurumi Örgü Oyuncak Araba Yapımı                   

Amigurumi ile sadece oyuncak bebek ve hayvanlar değil araçlar da yapılabilir. Uçak ya da araba da bunlara örnek olarak gösterilebilir. Hemen hemen tüm oyuncaklar amigurumi ile yapılabilir. Kullanımı da yapımı da çok kolay ve pratik olan amigurumiler son zamanlarda çok fazla gündeme geliyor. Çocukların sağlıklı oyuncaklarla oynaması ve hayal gücünün gelişmesi adına çok fazla tercih ediliyor. Kullanım ve temizlik kolaylığı da annelerin en çok sevdiği özellikler arasında yer alıyor. Amigurumi Örgü Oyuncak Araba Yapımı da diğer oyuncaklar gibi çok kolay.

Amigurumi Örgü Oyuncak Araba Yapımı için çok fazla malzeme de gerekmiyor. İstediğiniz renkleri elde ettikten sonra yapmak da çok kolay. Diğer oyuncaklarda kırılan parçaların çocuklar tarafından yutulma riski vardır. Özellikle tekerlek gibi minik parçalar bu tarz tehlikeleri içinde barındırır.

Amigurumi Araba İçin Gerekenler

Amigurumi Örgü Oyuncak Araba Yapımı için 5 renk ipe ihtiyaç vardır. Bunlar  kırmızı, mavi, siyah, beyaz ve sarı iplikler olabilir. Eğer Şimşek Mq Queen yapmayı planlarsanız bu renkler onun için ok iyi olacaktır. 0 numaralı tığ ile başlanabilir. İçini doldurmak için boncuklu elyaf veya normal elyaf kullanılabilir.

Amigurumi Araba Tarifi

Arabanın alt tabanını siyah iplikle başlayıp arabanın büyüklüğüne göre zincir çekip sık üzerine sık iğne yaparak örmeye başlanır. Gerekli yerlerde eksiltme yapmak unutulmamalıdır. Arabanın yan kısımlarını kırmızı iplikle yine zincir çekerek örülür. Camlar için mavi iplik kullanılmalıdır. Gerekli yerlerde eksiltme yaparak örmeye devam edilir. Totalde 2 parça örülür.    Arabanın üst parçası da aynı şekilde zincir çekip üzerine sık iğne yapılarak örmeye devam edilir. Gerekli yerlerde eksiltme ve renk değişimlerini yapılmalıdır. Kırmızı ile başlayıp siyah ile devam edilir.  Sihirli halka yapılarak başlanır. 6 sık iğne yapılır. Bir sonraki turda her sıraya iki kez batarak 12 sık iğne yapılır. Sonraki turda her sıraya iki kez batarak 24 sık iğne yapılır. Bir sonraki turda üç ör bir arttır ile 30 sık iğne, diğer turda ise 4 ör 1 arttır ile 36 sık iğne, daha sonra 5 ör bir arttır ile 42 sık iğne yapılır. Arka ilmeklere batarak 6 ör bir arttır ile 48 sık iğne yapılır. 4 tur hiç arttırma yapmadan 48 sık iğne olarak örülür. Arttırılan oranda eksiltme yapılır. 6 ör bir eksilt, 5 ör bir eksilt şeklinde devam edilir.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Oyuncak Uçak Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Oyuncak, Amigurumi Oyuncak Uçak Yapımı ve amigurumi tarifleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof