Aktif Moda

Amigurumi Sevimli Kedi Yapımı

Amigurumi Sevimli Kedi Yapımı

Amigurumi ev hanımlarının özellikle pandemi döneminde çok ilgisini çeken bir uğraştır. Evde sıkılan anneler ya da diğer aile bireyleri çocuklarına, kardeşlerine dışarıdan oyuncak almak yerine kendi yaptıkları oyuncaklarla onları sevindirmek istiyorlar. Amigurumi sevimli kedi yapımı sayesinde çocuklarınızı mutlu edebilir, dışarıdaki oyuncakların çeyreği fiyatına amigurumi malzemelerini alarak amigurumiyi öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Amigurumi Sevimli Kedi Yapımı

Amigurumi sayesinde dertlerinizden, sıkıntılarınızdan uzaklaşıp bir süreliğine de olsa hayal gücünüzü de kullanarak kafanızı dinleyip, sakinleşeceksiniz. Eğer amigurumi ya da herhangi bir örgü işiyle daha önce hiç uğraşmamışsanız amigurumi yapımı sizi biraz zorlayabilir. El beceriniz varsa hızlıca kendinizi geliştirebilirsiniz. Zorlanıyorsanız eğer hemen pes etmemelisiniz ve uğraşmaya devam etmelisiniz. Kedi sadece çocuklarınız için değil tüm sevdiklerinizi için güzel bir hediye olabilir.

Amigurumi Sevimli Kedi Yapımı

Amigurumi Sevimli Kedi Yapımı Zor Mu?

Amigurumi yapmaya başlayanların yaptığı en büyük hatalar zor modeller seçmek ve bunları yapamayınca pes edip bırakmak. Kedi modeli amigurumiye başlamak için ideal bir modeldir. Hem çok zorlanmazsınız hem de kendinizi geliştirebilirsiniz. Amigurumi sevimli kedi yapımı eviniz için de çok güzel bir dekor olabilir ve evinizin havasını değiştirebilir. Hatta bu amigurumiyi evcil hayvanınıza oyuncak olarak da yapabilirsiniz. Ancak baştan uyaralım her taraf ip ve elyaf olabilir.

Amigurumi’nin bu kadar popüler olmasının sebebi belki de pandemi sürecinde annelerin çocuklarına dışarıdan oyuncak almak istememesi. Evde kolayca bulunabilen malzemelerle yapabileceğiniz amigurumiler çok pratik ve güzel olacaktır. Malzemelerin büyük çoğunluğunu evinizde bulabilirsiniz  ancak yine de dışarıdan almanız gereken bazı malzemeler var. Amigurumi için ihtiyacınız olan malzemeler amigurumi için uygun ve %100 pamuk ağırlıklı farklı renklerde ipler. Seçilen ipe uygun kalınlıkta bir tığ. Makas, elyaf ve toplu iğnedir.

Amigurumi Sevimli Kedi Yapımı

Çoğu zaten evinizde bulunabilen malzemelerdendir.  Amirugumi sevimli kedi yapımı için malzemeleri bulmak kolay ve hesaplıdır fakat dikkat etmeniz gereken önemli bir konu vardır. İp seçiminizde çok dikkatli olmalısınız. Kanserojen madde içermeyen, boyasını atmayan ve sağlıklı olan iplerden tercih etmelisiniz. Aksi takdirde sevdiklerinizin sağlığını tehlikeye atmış olursunuz. Bu da sizin de istemeyeceğiniz bir olay olur. Bu yüzden kaliteli ipleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Amigurumi Sevimli Kedi Yapımı

Amigurumi Sevimli Kedi Yapımı İle Para Kazanmak

Amigurumi yapımını sadece bir hobi olarak yapmayabilirsiniz. Kâr amacı güderek amigurumi yapan internette bir çok site ve sosyal medya hesapları vardır. Siz de onlar gibi satış yaparak para kazanmak istiyorsanız öncelikle amigurumi yapımına son derece iyi hakim olmalısınız. Bu işte profesyonelleştikten sonra sıra bir sosyal medya hesabı açmakta. Açacağınız bu sosyal medya hesabı ya da internet sitesine yaptığınız orijinal ve özgün amigurumi modellerinizi yüklemelisiniz. Ne kadar amigurumi o kadar takipçi demek.

Amigurumi Sevimli Kedi Yapımı

Bu yüzden çok çalışıp çok fazla üretmelisiniz. Daha sonra insanlar paylaştığınız amigurumileri görüp sizden onlar için de yapmanızı isteyeceklerdir. Yani sipariş verecekler. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şey ise şu. Amigurumi genelde çocuklar için hediye olarak sipariş edilir. Ya da ev dekorasyonu olarak. Alacağınız ipin kanserojen madde içermemesine, boyasını atmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde bununla oynayacak olan çocuğun ya da herkesin sağlığını tehlikeye atmış oluyorsunuz.

Amigurumi yapımı ilk başta da bahsettiğimiz gibi kolay değildir. Eğer hiç tecrübeniz yok ise en başta zorlanabilirsiniz. Ancak pes etmemelisiniz ve denemeye devam etmelisiniz. Sürekli deneyip  yeni şeyler ortaya koydukça kendinizdeki ilerlemenin farkına varacaksınız.  Her işte olduğu gibi amigurumide de pes etmemek ve sürekli yeni şeyler öğrenmeye çalışmak, kendinizi geliştirmek çok önemli.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Amigurumi Tatlı Bebek Yapımı başlıklı konuda; Amigurumi Bebek Tarifi, Amigurumi Bebek Yapımı ve Amigurumi Tatlı Bebek Tarifi hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof