Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri

Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri

Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri

Bebekler için yapılan örgü işleri içerisinde en çok sevilerek yapılan parçalardan birisi tığ işi bebek yelekleri hiçbir zaman de moda olmayacak bir şeydir. Hem kız bebekler, hemde erkek bebekler için birbirinden güzel motiflerle ve renklerle süslenen tığ işi bebek yelek yapılışı hiçte sandığınız kadar zor değil. Ancak bu konuda çok fazla tecrübeli değilseniz sayfanın sonunda sizin için Derya Baykal tığ işi bebek yelek modelleri yapılışı hakkında detaylı bir anlatım sunmuş. Bu videoyu sizler için paylaştık. Tığ işi bebek yeleği yapımı kolay olduğu kadar yapması bir o kadar zevkli bir örgü çeşididir. Çünkü çok hızlı ilerler. Sözü çok daha fazla uzatmadan aşağıda ki yeleğin yapılışı hakkında size bilgiler aktaracağız. Sizde galeriden istediğiniz modeli anlatmış olduğumuz modelden esinlenerek yapabilirsiniz.

bebek-yelek-yapimi

Tığ işi bebek yelek yapımı anlatımlı

İhtiyacımız olan malzemeler 3 numara tığ ve ince beğendiğiniz renk ip gerekiyor. Bu örgü modelinde dikkat etmeniz gereken şey ilmeklerin mesafesini ne kadar dar tutar ve birbirine yakın olarak alırsanız o kadar daha güzel bir görünüm olacaktır. Bu yeleğin örülüşüne başlamak için 2 alternatif var. Birisi önce zincir çekerek üzerine örgü yapabilirsiniz, diğeri ise iki şişle örgüye başlayıp haroşe örme işlemi yaptıktan sonra ( 2 sıra yeterli) ilmekleri 1 şişe dizdikten sonra örgüye başlayabilirsiniz. Nasıl kolayınıza geliyorsa. Biz size 2. yol ile anlatacağız. Öncelikle ön taraftan ilmek alarak şişe dizin. Resimdeki gibi. Daha sonra önden görülen düz ilmeklerden tığla ipi geçirin. Aldığınız ipleri tek tek şişe geçirmelisiniz. Bu işlemleri bitirdikten sonra geri dönüşüne başlayın ve sırayı şiş dolana kadar bitirin ve tek olarak ilmeği alın. Daha sonrakileri çifter şekilde alıyorsunuz.  Farklı ipler kullanacaksanız aynı işlemi onlar içinde yapıyorsunuz. Hepsi bu kadar.

Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri

Derya Baykal tığ işi bebek yelek modelleri anlatımlı 

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Bayan Örgü Bluz Modelleri 2015 başlıklı konuda; bayan örgü bluz, örgü bluz modelleri ve örgü bluz örnekleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Tuğba dedi ki:

    Çok güzel bir yazı gerçekten oğlum için bu modelleri geçerek yelekler yaptım. Teşekkürler

  2. Zeynep dedi ki:

    Özellikle pembeli modeli çok sevdim. Video içeriğindeki eğitimle birlikte kızım için mükemmel yelekler ördüm

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.