Aktif Moda

Türk Kahvesi Balyaj Modelleri

09.11.2018
580
Türk Kahvesi Balyaj Modelleri

Yeni bir görünüm istiyorsanız ancak saçlarınız koyuysa saçlarınızı açtırmanıza gerek yok. Son dönemlerde türk kahvesi balyaj modelleri de oldukça popüler olmaya başladı. Özellikle koyu kestane ya da siyah saçlara sahip hanımlar bu saç modelini tercih edebilirler. Saç diplerinden saç uçlarına doğal bir geçişin yaşandığı saçlar ile çok şık görünebilirsiniz. Ombre tekniği ile benzer şekilde uygulanan balyaj ile çok daha havalı saçlara sahip olabilirsiniz. Kıvırcık ya da dalgalı saçlara sahip olan hanımlar bu saç modelini deneyebilirler.

Balyaj Saç Modelleri 2019

Evde Balyaj Nasıl Yapılır?

Balyaj yapımına başlamadan önce kendinize saçınıza uygun olacak bir tonda renk seçmelisiniz. Koyu saç renkli hanımlar türk kahvesi balyaj modelleri yapabilirler. Daha açık renklere sahipseniz sarı tonlarını kullanabilirsiniz. Balyaj yapmadan önce saçınızın temiz olması gerekiyor. Boyayı saçınızda 45 dakikadan daha fazla tutmamanız gerekiyor. Saçınızı belli kesimlere ayırıp uçlara doğru yoğunluklu olacak şekilde boyayı sürmelisiniz. Daha sonra ayırdığınız boyalı saçı alüminyum folyoya sararak kapatmalısınız.

Daha doğal bir görünüm istiyorsanız balyaj yapmadan önce saçlarınıza krepe yapabilirsiniz. Bu şekilde saçınız çok daha doğal bir şekilde görünecektir. Krepe yaptığınızda saçlarınızdaki doğal ışıltıları ortaya çıkartabilirsiniz. Saçınızın biraz daha ışıltılı ve havalı görünmesini istiyorsanız içerisine çok az sarı tonları katabilirsiniz. Eğer saçlarınız çok uzunsa köprü kemiğinizin biraz altından başlayabilirsiniz. Kısa saçlı hanımlar çene hizasının biraz daha altı olacak şekilde başlayabilirler. Balyaj işlemine başlamadan önce saçlarınızı çok iyi bir şekilde taramanız gerekiyor. Rengin saçınıza eşit dağılması için tarama işlemi oldukça önemlidir.

Balyaj Modelleri 2019

Türk Kahvesi Balyaj Modelleri

Kumral saç rengine sahip hanımlar dilerlerse saçlarına türk kahvesi balyaj modelleri yaptırarak çok daha şık görünebilirler. Sarı tonların aksine türk kahvesi saçlarınıza çok daha doğal ve farklı bir hava katacaktır. Koyu saç rengine sahip hanımlar gri tonlarını da tercih edebilirler. Pek doğal bir görünüm olmasa da sizi çok havalı gösterecektir. 2019 yılının en popüler saç modellerinden birisi olan balyaj ile çok daha havalı görünebilirsiniz. İlk defa balyaj yaptıracaksanız mutlaka kuaförünüze gitmelisiniz.

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz 2020 İlkbahar - Yaz Makyaj Trendleri ve İpuçları başlıklı konuda; aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

BİR YORUM YAZIN

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Logozof