Amigurumi Elsa Bebek Yapımı

Amigurumi Elsa Bebek Yapımı

Karlar ülkesi filminin karakteri olan Elsa kız çocuklar tarafından oldukça seviliyor. Elsa’nın oyuncak mağazalarında bir çok farklı oyuncağı bulunuyor. Ancak neredeyse hepsi plastik malzemeden üretildiği için çocuklarınıza zarar verebilir. Amigurumi oyuncaklar el yapımı olduğundan kaliteli bir ip kullanıldığı takdirde sıkıntı yaşatmaz. Oyuncak kirlendiğinde hemen makineye atıp yıkabilirsiniz. Bu sayede her türlü mikroptan çocuğunuzu koruyabilirsiniz. Amigurumi Elsa bebek yapımı oldukça kolay ve eğlencelidir. Tarifte Elsanın çocukluk hali anlatılmıştır. Kız çocukları Elsa oyuncaklarını çok seviyor ve onlarla çok uzun süreler boyunca oynayabiliyorlar. Amigurumi oyuncaklar nasıl yapılır öğrenmek için burada verilen linke tıklayabilirsiniz. Amigurumi tekniklerini öğrenmeden amigurumi tarifleri uygulayamazsınız. Amigurumiye yeni başlayanlar için bu tarif biraz zor gelebilir. Ancak pratik yapmak için oldukça uygun bir model.

Amigurumi Elsa İçin Gerekenler

Amigurumi oyuncak için 4 farklı renkte ipe ihtiyaç var. Amigurumi oyuncağın saçlarını da örerek yapabilirsiniz. Ten rengi, mavi, beyaz ve siyah renkte ip ile oyuncak ortaya çıkıyor. Oyuncağın içerisi elyaf ile dolduruluyor. Oyuncakta yüz işlemesi yapılmamış ama dikiş ipi ve yorgan iğnesi kullanarak rahatlıkla ağzını işleyebilirsiniz. Elsanın kıyafeti için mavi keçe ve kurdele kullanılmakta. Ayrıca saçındaki bant için de siyah kurdele kullanılmış. Oyuncağın gözleri için amigurumi güvenli göz kullanabilirsiniz. Amigurumi bebek bu kadar basit malzemelerle kolaylıkla hazırlanabiliyor. Amigurumi oyuncak için Nako pırlanta serisindeki ipler oldukça kullanışlı ve dayanıklı. Gönül rahatlığı ile bu markanın iplerini kullanabilirsiniz.

Amigurumi Elsa Bebek Yapımı

Amigurumi oyuncağın önce bacaklarından başlanır. Mavi ve siyah ip birleştirilerek örülür. Bacaklar bittikten sonra içleri doldurulur ve kapatılır. Bacaklardan sonra ten rengi ip ile kollar örülür. Daha sonra gövde ve kafa birlikte örülerek bitirilir. Bütün parçalar dikiş teknikleri kullanılarak bir araya getirilir. Oyuncak birleştirildikten sonra boyutuna uygun bir şekilde keçeden elbisesi yapılır ve siyah kurdele ile askılar keçeye dikilir. İsteğe bağlı olarak modeldeki gibi kurdele üzerinde işlemeler yaparak oyuncağı Elsaya daha çok benzetebilirsiniz. Oyuncak bittikten sonra yüzünü işleyebilir ve boya ile yanaklarını renklendirebilirsiniz.

Tarif

Dilerseniz bu kategoride sizin için yayınlamış olduğumuz Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri başlıklı konuda; tığ işi bebek yeleği, tığ işi bebek yeleği yapımı ve tığ işi bebek yelek modelleri hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz tüm detaylar hakkında bilgileri inceleyebilir, ayrıca görüş ve önerilerinizi konu altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz... Sizin öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güvenlik Aşaması *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.